Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı

ETSO TOKAT'TA İLK SEKTÖR TOPLANTISINI DÜZENLEDİ

Erbaa Ticaret ve Sanayi odasının Düzenlemiş olduğu, Erbaa’da üretim yapan çeşitli sanayi kollarının sektörel toplantıları için Tokat Valisi Cevdet Can, beraberinde İlçemiz Kaymakamı, İlçemiz Belediye Başkanı, Turhal TSO Başkanı, İl Bilim Sanayi Teknoloji Müdürü, Teknopark Genel Müdürü, OKA ve KOSGEB Temsilcileri, GOP Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı ve Akademisyen Ekibi, TOBB Tokat Akademik Danışmanı, TSE ve İŞKUR İl Müdürleri, Erbaa ve çevre ilçelerden gelen Sanayicilerimizin de katılımıyla gerçekleşen Ekonomi Çalıştayı yüksek katılımla tamamlandı. 
Vali Can ilk olarak Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleştirilen Erbaa Organize Sanayi bölgesi Müteşebbis Heyet toplantısına katıldı. Toplantıda Organize Sanayi bölgesinde üretim yapan firmaların mevcut durumu hakkında Vali Cevdet Can’a bilgi verilirken, özellikle tekstil sanayindeki gelişmeler, bu alanda yaşanılan zorluklar, bu sektörde Erbaa adına çıtayı yükseklere taşımak için yapılması gerekenler masaya yatırıldı. Yapılan sunumun ardından söz alan Vali Cevdet Can; ‘Erbaa tekstil olarak gurur verici bir yerde. İlçe bazında 2000 istihdam sayısı birçok ilden çok daha iyi. Erbaa’da bu maya tutmuş. Bunu geliştirmenin yolunu aramamız lazım’ dedi. 
Vali Cevdet Can’ın katılımlarıyla ilk defa gerçekleştirilen yoğun katılımlı Sektörel toplantıda Erbaa’da toprak sanayide yaşanan gelişmeler ele alındı. İlçemizdeki Toprak Sanayicilerin Tamamının katıldığı toplantıda, Erbaa’da toprak sanayinin artık eski gücünde olmadığı kanısında birleşilirken, bu sektörü canlandırmak için çözüm önerileri sunuldu. Kamu kurum temsilcileri ve akademisyenler bu sektörü canlandırmak için yürüttükleri çalışmaları, bu sanayi kolu için yapılan desteklemeleri ve proje çalışmalarını firma temsilcilerine ve Vali Cevdet Can’a sundular. Vali Cevdet Can’da Valilik olarak her türlü çalışmayı takip edeceklerini, bu konuda yapılması gerekenin mutlaka yapılacağını söyledi. Erbaa'daki toprak sanayinin geleceğini kurtarmak adına ortak projeler geliştirilmesinin gerekliliği üzerinde durulurken, ‘İhtisas Sanayi Sitesi’ adında yeni bir alan kurulup sanayi kuruluşlarının burada konuşlandırılmasıyla işin modernizasyonunun sağlanarak bu sektörün eski gücünü kazanacağı sonucuna varıldı.
Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Gökalp COŞKUN'un girişimleri sonucu ortaya çıkan, Yüksek katılımlı bu Sektörel Toplantının bölgede bir ilki gerçekleştirdiği ve sektör için çok önemli bir katkı sağlayacağı belirtilerek, toplu fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı

Tel : 0.356 715 13 60 Tel : 0.356 715 28 20 Fax : 0.356 715 61 57 E-Posta : info@erbaatso.org.tr
Adres : İsmetpaşa Mah. Hükümet Cad.No: 180 ERBAA/TOKAT