Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası TOBB'de meclis üyeleri bilgilendirme seminerine katıldı

ERBAA TİCARET VE SANAYİ ODASI TOBB’DE MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) oda ve borsalardaki 10 bine yakın Meclis Üyesi için bilgilendirme seminerleri düzenliyor. Üçer  gün süren programlar Oda ve Borsa Kanunları, TEPAV, TOBB iştirakleri,  kişisel gelişim, ekonomi, finans ve protokol kuralları eğitimlerini içeriyor. TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, günümüz dünyasında bilginin en önemli servet olduğuna dikkat çekerek, 10 bine yakın meclis üyesinin bilgilendirilmesi projesinin, Odalar Birliği tarihinde bir ‘ilk’ olduğunu vurgulayarak bu projenin startını vermiştir.

 ERBAA TİCARET VE SANAYİ ODASI , 17-18-19 EKİM  tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB ETÜ Üniversitesi Yerleşkesinde gerçekleşen, TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi(TOBB ETÜ SEM) 'nin birlikte hazırladıkları Oda ve Borsa Meclis Üyeleri Bilgilendirme  Seminerine katıldı. Oda Yönetim Kurulu ve Meclisimizin eksiksiz olarak ve üç gün boyunca yoğun olarak katıldığı program sonunda TOBB Eğitim Müdürü Sn  Halil Sait  GÜLER tarafından Katılımcılara Eğitim Sertifikası verilmiştir.

 Üç günlük program çerçevesinde Yönetim Kurulu Başkanımız Gökalp COŞKUN, Meclis Başkanımız S.Salim BAÇ, YKB Yardımcımız Sinan BAYRAKTAR ve Meclis Üyemiz Mustafa USLU ile birlikte DSİ Genel Müdürü Sn. Akif ÖZKALDI  makamında ziyaret edildi. Ziyaret kapsamında kısa bir brifing verilerek Hasan Uğurlu baraj havzasından hammadde alımı için çalışmalar yapıldı. Bu ziyaretin gerçekleşmesinde büyük katkı sağlayan Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mehmet MÜHSÜRLER ziyarette yanımızda bulunmuş olup, Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası olarak kendisine şükran ve saygılarımızı sunarız.

Seminer programının ikinci gününde ziyarette bulunan Sayın Başkanımız Rıfat HİSARCIKLIOĞLU;

 Artık dünyada şehirlerin konuşulduğu ve rekabet ettiği bir döneme girildiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Dünyadaki en önemli trendlerden birisi bu. Onun için herkes şehrini en iyi yapmak durumunda. Herkes ‘yatırımcıyı daha fazla nasıl çekeriz?’ demeli. Şehirdeki herkes iş dostu olmalı. Zenginliğin yolu buradan geçiyor. İşadamının önünü açar ve iş yapmayı kolaylaştırırsanız o şehir öne çıkıyor. Önemli olan bir şey de birlikte hareket etmek. Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap var. Hepimiz ayrı düşüneceğiz ama o farklılıktan ortak akıl çıkarmak zorundayız.

 Bizim görevimiz meclis üyesi olarak üyemizin görüşünü alıp mecliste karar oluşturup bir üst makama iletmek. Hiçbirimizin icracı bir vazifesi ve yetkisi yok. Kanun çıkaramaz yönetmelik yapamayız. Ama burada bir yanlış varsa bunu değiştirmek için uğraşmak bizim görevimiz. Konuşmak ve herkesle barışık olmak burada çok önemli. Şehrimizde valimiz, kaymakamımız, milletvekilimiz, belediye başkanımız ile birlikte olmalıyız.

 Hangi görüşte olursak olalım hiç kimseyi dışlayamayız. Biz hepsini kucaklamak zorundayız. Şehrin ortak geleceği için ortak akıl oluşturmak zorundayız”

  Ülkenin en önemli ihtiyacının girişimci olduğuna vurgu yapan Başkan HİSARCIKLIOĞLU, ”Bizim ihtiyacımız olan girişimci; ne memur ne yönetici” dedi.  Dünyanın teknoloji ve internet çağı olduğunu ifade ederek, meclis üyelerini internetten daha fazla yararlanmaya çağırdı.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” sözünü hatırlatarak, meclis üyelerinin kendi illerinin ve mesleklerinin temsili noktasında olduğuna işaret ederek, bu anlamda bilginin büyük önem taşıdığını anlattı. Meclis üyelerinin kendi  işlerinden ve ailelerinden fedakârlık ederek, maaş almadan hizmet etmeye talip olduklarını vurgulayan TOBB Başkanı, bütün meclis üyelerine teşekkür etti.

 ERBAA TİCARET VE SANAYİ ODASI YÖNETİM KURULU Başkanı Gökalp COŞKUN; “ Üç gün boyunca gerçekleşen bu yoğun programın, yönetim kurulu ve meclisimize sağladığı büyük katkıları en kısa zamanda çok değerli üyelerimizle paylaşıp, programdan maksimum faydayı sağlamak üzere memleketimize ve ERBAA ekonomisine hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

Erbaa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı

Tel : 0.356 715 13 60 Tel : 0.356 715 28 20 Fax : 0.356 715 61 57 E-Posta : info@erbaatso.org.tr
Adres : İsmetpaşa Mah. Hükümet Cad.No: 180 ERBAA/TOKAT